Спорт - новини от община Несебър

За пръв път Несебър има представителен мъжки отбор по баскетбол и то в „А“ група-ЮГ за сезон 2020/2021г. Мъжете ни постигнаха убедителна победа в първия кръг над „Академик“- Пловдив с 82-65т. Пловдивчани започнаха по-добре срещата и записаха 8 точки за няколко минути, но в края на първата част съперникът им обърна за 22:20. След равностоен втори период Несебър увеличи преднината си на почивката на 3 точки, а след силно второ полувреме спечели убедително. Несебър доминираше в подкошието (60 срещу 32 борби), а любопитното е, че беше 18/29 от фаула, докато пловдивчани пропуснаха и четирите си стрелби от линията.
Публикувано на 15.10.2020 от Пресцентър Община Несебър

Във Варненския залив се проведе кръг от Европейската купа във ветроходните класове „Лазер“. На старта застанаха 40 лодки от Австрия, България и Украйна. ОВК „Несебър-2000“ се представи с петима състезатели и завоюва пет отличия: едно първо място, три втори и едно трето място. Даниел Йорданов е шампионът в клас „Лазер 4.7“ – безспорен победител в общото класиране и лидер при младежите до 18 години. В този клас със сребърно отличие са Георги Маноилов при младежите до 18 г. и Ан-Никол Кънева – при девойките до 18 г. Диана Маркова вдигна сребърната купа в клас „Лазер Радиал“ – жени, а Златко Атанасов е с бронз при мъжете в клас „Лазер Стандарт“.
Публикувано на 09.10.2020 от Пресцентър Община Несебър

КСТ “Несебър” и Община Несебър за пореден път организираха Национален турнир по спортни танци “Купа Несебър 2020”. Атрактивното състезание по традиция се радва на широк интерес и многобройни участници от цялата страна. Състезанието беше официално открито от кмета на община Несебър Николай Димитров, който поздрави участниците и им пожела успех. Надпреварата започна с конкурс „Изгряващи звезди” и продължи с първенството за “Купа Несебър” и Открит национален турнир.
Публикувано на 08.10.2020 от Пресцентър Община Несебър

650 ученици ( над 60 % от всички учащи ) от III до X клас на СУ”Любен Каравелов” – Несебър се включиха активно и с желание в шестото издание на Европейския ден на спорта в училище.
Тази година той се проведе в условията на извънредна епидемична обстановка, без публика. Осигурена бе дезинфекция на спортните съоръжения, както и необходимата дистанция между отборите и индивидуалните участници. Фокусът на събитието бе насочен към подобряване на психичното здраве на децата.

В акваторията на Варненското езеро се проведе 40-та Международна регата „Бриз 2020“, организирана от СК „Черно море Бриз“. Регатата е част от държавния спортен календар на Българската федерация по ветроходство.
Общински ветроходен клуб „Несебър-2000“ отново направи силно представяне в олимпийския клас „Фин“, в който Анастас Петров и Веселин Йовчев са съответно първи и втори в общото класиране, като Веселин е победител в младшата възраст.
Георги Маноилов завоюва сребърния медал в клас „Лазер 4.7“. Двамата титуляри в този ветроходен клас - Даниел Йорданов и Диана Маркова, направиха успешни стартове в олимпийския клас „Лазер Радиал“, като Даниел спечели бронзовото отличие в общото класиране, а Диана се окичи със среброто при жените.

Публикувано на 30.09.2020 от Пресцентър Община Несебър

39 години по-късно в България отново се проведе открит турнир за националния трофей в колективен спорт! И както през 1981 година „Спортинг“ спечели футболния трофей „1 300 години България“, а за „Левски“ остана купата на страната, така и сега в Несебър имаме чуждестранен триумф.
В Слънчев бряг се проведе първият в историята открит турнир за Купа България по плажен хандбал. Включиха се 13 отбора, а в трите състезателни дни двубоите бяха наблюдавани от над 1 500 души. Мачовете се състояха на специалните хандбални игрища край „Кико бийч бар“, който се очертава като новия център на плажния хандбал у нас.
Публикувано на 18.09.2020 от Пресцентър Община Несебър

Даниел Йорданов и Диана Маркова затвърдиха лидерските си позиции във ветроходния клас Лазер 4.7.
На провелата се в Царево XVIII-а ветроходна регата “Съединение 2020”, част от спортния календар на Българската федерация по ветроходство, състезателите на ОВК „Несебър-2000“ доминираха в клас Лазер 4.7. Даниел Йорданов спечели златото при младежите с безапелационно първо място в общото класиране, а Диана Маркова спечели златото при девойките и е трета в общото класиране.Сребърен медал получи Георги Маноилов при младежите старша възраст, който е четвърти в общото класиране.
Публикувано на 17.09.2020 от Пресцентър Община Несебър

Несебър бе домакин на 52-рото Държавно първенство по подводен риболов на Българската федерация по подводни спортове. Това стана възможно благодарение на финансовата и логистична подкрепа на Община Несебър. В организацията на събитието, освен представители на БФПС, се включиха и двата местни спортни клуба - „Спортен клуб по водни спортове Месембрия“ и „Спортен клуб по подводен риболов Несебър“.

Публикувано на 11.09.2020 от Пресцентър Община Несебър

БК“Несебър“ спечели турнира „Месембрия Къп“, състоял се в Стария Несебър, като победи всички отбори с двуцифрена разлика. Състезанието бе открито от кмета на община Несебър Николай Димитров, който поздрави участниците и им пожела успех. В краткото си слово той подчерта,че общината от няколко години инвестира в изграждането на спортни съоръжения, а в момента се строи и сграда с мултифункционална зала за различни спортове, която ще осигури условия за практикуване на спортни занимания и през зимата. След това кметът даде старт на надпреварата.